O spoločnosti Garrett

Poskytovateľ špičkovej
technológie

Sme poskytovateľom špičkových technológií, vďaka ktorým sú vozidlá bezpečnejšie, prepojenejšie, účinnejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu. Stojíme na čele vývoja inovatívnych a diferencovaných riešení, ktoré dávajú dopravnému priemyslu silu a schopnosť nanovo definovať pohon a posúvať jeho hranice.

Naše technologické portfólio pozostáva z troch hlavných segmentov: segment pokročilej turbo technológie, ktorý pokrýva najširšiu škálu motorových aplikácií; segment technológie elektrického prepĺňania, vďaka ktorým môžu výrobcovia automobilov vyvíjať účinnejšie riešenia spĺňajúce čoraz prísnejšie emisné normy; a segment prepojených vozidiel pre riešenia v rámci bezpečnosti a kybernetiky vozidiel.

Globálna prítomnosť na trhu

Spoločnosť Garrett sa môže pýšiť dlhoročnou spoluprácou s poprednými svetovými výrobcami automobilov a dlhodobo dosahuje výnimočné prevádzkové výsledky. V súčasnosti máme viac ako 7 500 zamestnancov, vrátane 1 250 konštruktérov, ktorí prispeli k 1 600 vydaným alebo čakajúcim patentom, ako aj k 100 novým prihláškam ročne. Vyrábame vyše 50 000 turbodúchadiel denne, čo znamená, že na celom svete sa používa viac než 110 miliónov turbodúchadiel Garrett. Príjmy spoločnosti Garrett dosiahli v roku 2021 približne 3.6 miliardy USD.

$3.6 B

Výnosy v 2022

~9.300

Zamestnanci

~1.250

Inžinieri

5

Centrá pre Vývoj a výskum

13

Výrobné závody

Legendárna značka

Garrett je v kruhoch nadšencov a priaznivcov motošportu legendárnou značkou turbodúchadiel. Portfólio spoločnosti pre popredajný trh v oblasti motošportu slúži tímom výrobcov originálnych dielov, ktoré súťažia na najvyšších medzinárodných úrovniach, ako aj súkromným amatérskym pretekárom či fanúšikom tuningu, ktorí chcú dosiahnuť lepší výkon motora.

Viac informácií nájdete na garrettmotion.com.